Заборгованість за ЖКГ-послуги українці можуть реструктуризувати та отримати розстрочку на виплати
Про те, що кожен власник нерухомості зобов'язаний вчасно вносити плату за комунальні послуги, але може отримати відстрочку виплат у разі накопичення боргів, повідомляє "Юридичний портал України".
Якщо побутовий споживач не має можливості своєчасно оплачувати комунальні послуги, а заборгованість продовжує зростати, комунальні підприємства можуть стягнути її в судовому порядку, при цьому в "спрощеному" варіанті, без виклику власника житла в судові інстанції. Крім цього, кредитор не тільки зажадає сплату повного розміру боргу, але і врахує інфляцію, і 3 відсотки річних понад суму. У тому випадку, якщо боржник не бажає виконувати судовий наказ, це може привести до накладення арешту на рухоме і нерухоме майно, з подальшим їх продажем на торгах.
Якщо ж на боржника ще не подали до суду, він цілком може скористатися своїм правом на реструктуризацію боргу, тобто добровільно виплатити заборгованість за ЖКГ-послуги. Це стосується, як водо- або теплопостачання, так і постачання газу або електроенергії або Т.П. У цьому випадку суму боргу рівномірно розподілять на певний термін.
Відзначимо, що загальний розмір платежу, які вносить громадянин, при цьому не повинна бути вище, ніж 25 відсотків загального доходу всіх членів сім'ї, прописаних в домоволодінні, а для пенсіонерів вона ще нижче - 20 відсотків. Якщо ж сукупного сімейного доходу не вистачає на повне погашення заборгованості протягом 60 місяців, то договір про реструктуризацію може бути продовжений до повної виплати боргу.
Зразок заяви, для укладення договору про надання розстрочки, доступний трохи нижче.
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Відзначимо, що оформлення розстрочки на постачання тепла, дозволяє власнику рівномірно оплачувати комунальну послугу протягом 12 місяців: 50 відсотків в опалювальний сезон, і 50 відсотків в інший період. Для цього необхідно написати заяву та звернутися до постачальника тепла, приклавши оригінали та копії: ідентифікаційного номера платника податків власник житла, паспорт власника та документ, що підтверджує право на володіння нерухомістю.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, які зміни очікують українців у квітні 2021 року.
Також раніше "Hyser" повідомляв про те, що через завищені тарифи на комунальні послуги, в Києві обіцяли підірвати ЖЕК.
А до цього "Hyser" розповідав про те, які медичні послуги поки ще безплатні для українців.