Громадяни України зможуть отримувати одночасно дві виплати від держави
Про те, як же саме працюватиме накопичувальна пенсійна система, повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
Зокрема, уряд пропонує змінити форму власності пенсійних виплат. При чинній солідарній системі, працюючі громадяни відраховують соціальні внески до Фонду ПФУ, які після цього і йдуть на виплату пенсія, тобто майбутнє громадян похилого віку залежить від чисельності офіційно працевлаштованого населення.
Якщо буде проведена пенсійна реформа, частина цих внесків буде надходити у власність громадянина, на його персональний рахунок в Накопичувальному фонді. Такі пенсійні накопичення можна буде як передати у спадок, так і екстрено зняти, в разі необхідності лікування і подібних критичних ситуаціях. Поки ж передбачається, що людина сама буде направляти в такі фонди 2 відсотки від своєї заробітної плати, а ще 2 відсотки буде вносити роботодавець.
Надійшли кошти не будуть просто знаходиться на рахунку в Накопичувальному фонді: уряд обіцяє "вливати" їх в економіку України, самостійно обираючи "надійні проєкти", визначені в законодавчому порядку. Це можуть бути як довгострокові проєкти, облігації внутрішньої державної позики, нерухомість, земельні ділянки, так і звичайні цінні метали, а зароблені доходи від інвестицій розподілять між усіма майбутніми пенсіонерами.
Польща зібралася перекрити кордон із Україною
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Громадянин повинен самостійно обрати накопичувальний фонд зі списку, визначеного Національним банком України. У тому випадку, якщо цього не буде зроблено, уряд самостійно визначить куди направити відрахування потенційного пенсіонера, в так званий "фонд за замовчуванням". Якщо громадянина не влаштує фонд обраний державою, він зможе сам перевести свої накопичення в пріоритетний, коли визначиться з вибором.
Відзначимо, що виплати з накопичувального фонду будуть виплачуватися в доповненні до звичайних, з ПФУ. Громадянин зможе вирішувати, чи отримувати солідарну пенсію одночасно з накопичувальною або забрати всі кошти зі свого персонального рахунку відразу. Також можна вибрати термін, на який рівномірно розподілять всі доступні накопичені Фінанси, наприклад, на 10 років. В екстрених ситуаціях, наприклад, якщо у громадянина або членів його сім'ї з'явилися серйозні проблеми зі здоров'ям, вийти на пенсію і забрати кошти можна буде достроково. Це ж можна зробити, якщо людина переїжджає в іншу країну на постійне місце проживання.
Втім, всі ці нововведення відносяться тільки до майбутніх одержувачів пенсій. Ті, хто вже вийшов на заслужений відпочинок, на ці виплати розраховувати не можуть.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, що ПФУ може змусити повернути частину пенсії, якщо літній громадянин влаштувався на роботу.
Також раніше "Hyser" повідомляв про те, скільки разів у 2021 році пенсіонерам перераховуватимуть розмір виплат.
А до цього "Hyser" розповідав про те, скільки громадян України побачать збільшені пенсії після квітневої індексації.