Чим може загрожувати наявність заборгованості за комунальні послуги
Про те, що за несвоєчасну оплату комунальних послуг з боржників можуть стягнути пеню, припинити надання послуг, виселити з житла або звернутися до суду для відчуження права на власність, на своїй офіційній сторінці повідомляє Міністерство юстиції України.
Зокрема, за несплату "платіжок", побутовий споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, передбаченому договором, але не вище 0,01 відсотка за кожен день прострочення, при цьому загальна сума пені не може бути понад 100 відсотків від усього розміру боргу. Нараховувати пеню починають з робочого дня, який слідує за останнім днем остаточного терміну внесення оплати ЖКГ-послуги.
Також компанія, що надає комунальні послуги, має право на їх призупинення, у разі несплати або оплати не в повному обсязі, в тих випадках, коли й кількість, і якість відповідає умовам укладеного договору. Наприклад, якщо побутовий споживач не провів оплату за спожитий обсяг газу протягом 10 днів після настання терміну оплати, то газопостачальна компанія може зажадати від боржника(письмовим повідомленням) самостійно припинити споживання газу, і допустити представника компанії для опломбування запірних пристроїв.
Якщо по закінченню трьох днів з моменту отримання даного документа споживач так і не сплатить заборгованість, або самостійно не припинить споживання газу, то цим процесом займеться сам постачальник послуг. Аналогічні заходи впливу стосуються і постачання електроенергії.
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Втім, компанії можуть перейти й до примусової реалізації нерухомого майна боржника, і для цього заздалегідь звернуться в судові інстанції з позовом або заявою про видачу судового наказу, що дозволяє стягнути заборгованість за комунальні послуги, через те, що сам по собі факт боргу не є підставою для виселення.
Також можуть вилучити грошові кошти боржника, як у національній, так і в іноземній валюті, включаючи кошти в банках або подібних фінансових установах. Але в тому випадку, якщо будь-які кошти або цінності відсутні, стягнення звернуть на будь-яке належне боржнику майно, за винятком нерухомості.
Однак якщо сума боргу досягне 120 000 гривень, можуть відібрати єдине житло боржника або земельну ділянку, на якій розташована ця власність.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, що у Кабінеті Міністрів України пропонують скасувати пільги на проїзд у громадському транспорті.
Також раніше наш портал повідомляв про те, що оператори мобільного зв'язку України можуть значно підвищити вартість базових тарифів.
А до цього ми розповідали про те, що до кінця квітня стане відома вартість річного газового продукту.