Українці, які не відмовляють собі у чашці запашного чаю щодня, мають можливість суттєво економити на коштах на догляд за рослинами. Ще б пак, якщо накопичити трохи використаної заварки, то вона використовується і для підготовки землі до посадки, і для вирощування розсади, і для підживлення рослин, і для мульчування на присадибній ділянці.
Поліпшувач грунту .
Спитий чай (особливо листовий) — доступний, дешевий та екологічний засіб для покращення структури ґрунту. Заварка робить грунт суміш більш пухкою, а це означає проникнення повітря і вологи.
Рекомендується додавати листя чаю із розрахунку 0,5 кг на 1 кв. м.
Мульча .
Усі проблеми вирішаться до початку 2025 року: з якими знаками Зодіаку 2024 попрощається успіхом
Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Ще один розумний спосіб дати друге життя спитому чаю – використовувати його як мульчу. Заварене чайне листя затримуватиме вологу і, поступово розкладаючись, підтримуватиме «життя» у верхньому шарі ґрунту.
Крім того, чайна мульча пригнічує зростання бур'янів: полотити грядки доведеться рідше.
Добриво .
Використовувати чайне листя як екологічно безпечне добриво можна у будь-якій фазі росту рослин. Вносити такі чайні підгодівлі дуже легко – достатньо прикопати їх у верхньому шарі ґрунту у пріствольних колах. Поступово розкладаючись, добриво насичуватиме ґрунт азотом. Великий плюс такого добрива в тому, що воно має пролонговану дію і віддає елементи поступово.
Також не завадить закопати в ґрунт разом із заваркою трохи золи. Якщо ви плануєте вносити заварку під посадку, заздалегідь її рекомендується висушити. Висохлий спитий чай можна засипати прямо в лунки.
Якщо п'єте чай із цукром, перед використанням таку заварку необхідно промити. Інакше, на «солодке» приповзуть мурахи.
Компост .
Найпростіший спосіб максимально ефективно використовувати спиту чайну заварку – додавати її до компостної купи. Чай збагатить ваш компост корисними для рослин елементами. Зокрема спить заварка — натуральне джерело азоту.
Крім того, листя чаю за рахунок дубильних речовин, що містяться в ньому, активізують процеси розкладання, а це означає, що компост перепреє швидше.
Перед тим, як додати чайне листя в компостну купу, обов'язково переконайтеся, що пакетик і бирка не містять синтетичних елементів, які не переробляються мікроорганізмами. Такі матеріали зазвичай гладкі на дотик, і сплутати їх із папером складно. Якщо чайний пакетик не є натуральним, видаліть його перед компостуванням.
Читайте також:
Спробуйте бабусин секрет: для чого досвідчені господині кидають шматочок мила на сковорідку
Ви збиратимете яйця по 20 штук на день: чим годувати курок на зиму, щоб вони добре мчали
У будинок прийдуть нечисті сили: чому не можна ввечері дивитися у дзеркало
Скасування осінніх канікул: що потрібно знати батькам Названі головні області