Всі досвідчені грибники знають, що грибна пора починається ранньою весною і закінчується пізно восени, з настанням заморозків. А якщо зважити на те, що вересень в Україні був дуже дощовим, то грибів зараз має бути багато. Ось тільки шукати зараз їх треба не на галявинах та узліссях, а під деревами та біля пнів.
У жовтні можна знайти набагато менше видів грибів, але все ж таки грибників радуватимуть білі гриби, підберезники, подосиновики, печериці, сироїжки, опеньки, грузді.
Врожайність опеньків на 1-му місці у порівнянні з іншими грибами, особливо в цей період. Зустрічаються вони біля непередбачуваних місць. Частіше це повалені листяні дерева та пні. Ростуть опеньки тучно. Вони можуть обліпити навіть старий пень.
Крым того, зараз досить високі шанси назбирати в лісі білі гриби — в траві, кущах. Відмінно себе почуває білий гриб в тих місцях, де багато мохів і лишайників. Особливо улюбленими місцями для білих грибів вважаються змішані лісові масиви з такими деревами як береза, дуб, граб, ялиця, сосна і ялина.
При поверненні тепла в першій половині жовтня продовжують висуватися такі апетитні гриби як маслюки, рижики, моховики. Всі вони люблять піщані ґрунти з купою хвойних голок, а також лісопосадки. Наприклад, зернисті маслюки ростуть у ялиновому лісі, віддаючи перевагу грунтам з вапняку. Модринові добре "прилаштувалися" в листяних лісах і перелісках. А ось мішані ліси та молоді посадки – це місця, де росте гриб маслюк пізній. Хвойний ліс — типовий біотоп, де ростуть гриби. Моховик зазвичай росте у хвойних і листяних лісах.
Також у жовтні масово збирають гливи. Цей тип грибів росте досить купчасто, а пучок може досягати своєю кількістю до 20 грибів. При цьому вага середнього пучка дорівнює 600-1000 грам. Поширені гливи з кінця вересня до кінця грудня, бо цей різновид не терпить високих температур. Крім того, їх двійники в Україні не ростуть, а це значить, що розпізнати гливи буде неважко недосвідченим мисливцям по гриби. Найчастіше гливи ростуть на деревах, в їх коренях і на пеньках. Улюблене місце у глив у лісі знаходиться на березах. Однак часто їх знаходять також на пенатах, вербах і соснах. Виходячи з цього неважко здогадатися, що гливи поширені переважно в листяних лісах.
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"
А ще до кінця листопада в Україні активно росте гриб дощовик. Він зазвичай зростає на вільному ґрунті, на повалених деревах і пнях можуть рости інші, але теж їстівні різновиди.
Читайте також:
Цей аромат розійдеться по всьому двору: рецепт смачного грибного супу по-чеськи з плавленим сиром
Ви будете на сьомому небі від задоволення: рецепт картоплі, фаршированої куркою та грибами
Вся родина прицмокуватиме: рецепт гарбуза, фаршированого курячим м'ясом, грибами та овочами
Найніжніша смакота: рецепт заливного пирога з грибами та сиром на кефірі