Сокира - корисний інструмент для роботи на дачі або заміській ділянці. Однак, щоб він залишався ефективним, його необхідно регулярно заточувати. В іншому випадку він просто битиме деревину, а не входитиме в неї, що ускладнить роботу і вимагатиме більше часу і зусиль. Різниця між затупленою і гострим сокирою стане очевидною, особливо якщо вам доводиться колоти велику кількість дров.

Заточування сокири вручну може бути трудомістким процесом, особливо якщо він сильно затупився. Однак, якщо вам не доводиться точити його занадто часто, то немає необхідності купувати спеціальний заточувальний верстат. Перш ніж почати заточування, переконайтеся, що сокира чиста від забруднень, включаючи іржу, яку можна видалити грубим наждачним папером.

Якщо сокира трохи затупилася, процес заточування займе небагато часу, близько 20-30 хвилин. У цьому випадку вам потрібно просто підточити ріжучу кромку. Однак, якщо сокира сильно затупилась, то заточування може зайняти годину або навіть більше. Це особливо складно, якщо на лезі є дефекти, такі як щербини. У цьому випадку спочатку вам потрібно створити рівну робочу кромку, використовуючи напильник. Працюючи напилком, переконайтеся, що він має 14-19 насічок на кожний сантиметр, щоб уникнути зайвого сточування металу, що може пошкодити сокиру. Працюйте напильником з обох боків.

Потім перейдіть до каменів для заточування. Ідеально використовувати три камені, але можна обійтись і двома. Спочатку використовуйте камінь із зерном близько 350 для грубої обробки, а потім перейдіть до каменю із зерном близько 1500 для фінального заточування. Краще робити фінальне заточування з використанням мокрого каменю, і, при необхідності, провести фінальне доведення з каменем із ще дрібнішим зерном або за допомогою наждакового паперу. При заточенні рухайтеся від обуха до леза, і коли повертаєтеся назад, докладайте невеликого зусилля.

Заточення сокири вручну не така складна, як може здатися, але вимагає часу і уважності. Головне – підтримувати правильний кут заточування. Для цього можна використовувати маркер, щоб позначити лінію на кромці сокири та працювати напилком так, щоб видалити її за один рух. Це допоможе зберегти правильний кут заточування. Деякі деталі, такі як фінальне доведення, можуть бути опущені, але вони можуть покращити якість заточування.

Читайте також:

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Показати ще