Президент Зеленський наголосив на складній фінансовій ситуації, в якій перебуває Україна за підтримки соціальних виплат, пояснивши труднощі виділенням значних коштів на військові цілі, особливо на фінансування армії.

У розмові з представниками африканських ЗМІ він наголосив на вирішальній ролі фінансової підтримки західних партнерів для здатності України підтримувати соціальні виплати.

Про це пише «УНІАН»

Зеленський відверто заявив: "Важливе питання – фінансова підтримка із соціальних виплат. Я вам скажу відверто – без підтримки буде дуже складно. Тому що всі гроші, які Україна заробляє, усі ми віддаємо нашим військовим".

Ця заява наголошує на нинішньому пріоритеті фінансових ресурсів для військових зусиль в Україні.

Президент визнав, що без допомоги союзників Україна стикається з дилемою між виділенням ресурсів на соціальне забезпечення чи продовженням фінансування військових операцій. Він попередив, що такий вибір може призвести до "кризи в суспільстві, яка вплине на перебіг війни".

Популярні новини зараз

Гороскоп на завтра, 5 квітня: потужний транзит Місяця до Сатурна не дасть відпочити у суботу

Дзвінок, на який чекають у Кремлі: чому Трамп поки не поспішає спілкуватися з Путіним

Від "хлопчика Валери" до граційної наїзниці: як зараз виглядає молодша донька Олі Поляковой Аліса і чим вона займається

Гороскоп на завтра, 4 квітня: Місяць вривається до Раку – час, на який всі чекали

Показати ще

Зеленський пояснив, що в будь-якому сценарії, чи то скорочення підтримки військових чи відсутність соціальної допомоги, криза неминуча.

"Треба буде або зменшувати підтримку військовим, виплати їм, або не надавати соціальну допомогу. Тобто, це в будь-якому випадку буде криза. Чи впливатиме вона на хід війни? Так. Чи зупинить вона нашу боротьбу? Ні", - наголосив Зеленський.

Заяви Зеленського відображають складний баланс, який Україна має знайти між виконанням своїх соціальних зобов'язань, особливо щодо внутрішньо переміщених осіб та продовженням військових операцій.

Примітно, що раніше віце-прем'єр Ірина Верещук наголошувала на тому, що приблизно 40% вимушених переселенців покладаються виключно на державну фінансову допомогу.

Фінансове навантаження на соціальні виплати стало очевидним у жовтні, коли Міністерство соціальної політики припинило щомісячні виплати більш ніж 140 000 внутрішньо переміщеним особам, посилаючись на перевірку, яка показала, що ці одержувачі не відповідають критеріям надання допомоги.

Це рішення спрямоване на скорочення видатків держбюджету на 400 мільйонів гривень на місяць. Фінансові проблеми, що продовжуються, підкреслюють вирішальну роль, яку зовнішня підтримка відіграє в спроможності України знайти тендітний баланс між соціальним забезпеченням і військовими витратами.

Читайте також:

І як це назвати? У Києві воїну, який залишився без ніг, відмовили в оренді квартири

Українці зможуть отримати спеціальні ваучери на продукти та засоби гігієни: у яких областях їх роздадуть

Цього чекали мільйони: тепер посвідчення водія принесе кур'єр просто під двері. Що змінилося