На думку Роксолани Підлас, голови бюджетного комітету, запропонований законопроект, який пропонує запровадити 6%-й податок на доходи осіб, які неформально працюють в Україні, стикається з серйозними проблемами і навряд чи буде прийнятий у Верховній Раді.

Про це пише «finance»

Законопроект, зареєстрований у жовтні, спрямований на запровадження спеціального податкового режиму для фізичних осіб, які займаються окремими видами діяльності.

«Це вже називають „Стрич кур'єрів Глово“… Ні, я думаю, що цей законопроект має мінімальні шанси на прийняття»,— сказала вона.

Автори стверджують, що приблизно 3,06 мільйона людей, що становить 19,5% від загальної чисельності робочої сили, ідентифікували себе як неформально зайняті у 2021 році.

Запропонована ставка податку становить 6% для доходів, що перевищують 153-кратну мінімальну заробітну плату, та 18% для сум, що перевищують цей поріг. Законопроект насамперед націлений на працівників неформального сектора, включаючи водіїв, задіяних у службах онлайн-доставки та інших онлайн-платформах.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Польща зібралася перекрити кордон із Україною

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Показати ще

Незважаючи на його потенційну фінансову вигоду, існує скептицизм щодо його ухвалення через побоювання, причому дехто називає його законопроектом «Скоротити кур'єрів Glovo».

«З них 4% вже є фізичними особами-підприємцями, а від 63% до 100% із постійно зайнятих — будуть, ймовірно, готові вести свою діяльність офіційно, але без оформлення статусу фізичної особи-підприємця та з оподаткуванням своїх доходів за ставкою в межах 5-6% надходжень. Загалом фіскальний ефект оцінюється в 1939 млн гривень», — вважають депутати.

Читайте також:

І не потрібно викликати сантехніка: як швидко прочистити каналізацію за допомогою підручних засобів

Батьків попередили про нові правила медоглядів у школах: що зміниться для дітей

Готуємось до потужної магнітної бурі: названі дати