Виявляється, наші харчові звички можуть суттєво вплинути на тривалість нашого життя.
Ось кілька продуктів, які, згідно з дослідженнями, можуть бути ключем до покращення загального здоров'я та довголіття.
-
Фрукти та овочі: Ці продукти є основою здорового харчування. Дослідження, проведені Ліверпульським університетом, показують, що у людей, які вживають 7 і більше порцій фруктів та овочів на день, ризик смерті знижується на 42%. Навіть невелике вживання – 2–3 порції на день – пов'язане зі зниженням ризику на 19%.
-
Продукти з клітковиною: Клітковина, що міститься у фруктах, овочах, цілісних зернах та бобах, має унікальні переваги. Дослідження Гарвардської школи громадського охорони здоров'я показує, що вживання рекомендованої кількості клітковини пов'язані з зменшенням ризику летального результату після інфаркту міокарда на 25%. Крім того, ризик смерті від онкології знижується на 15%, а від цукрового діабету - на 34%.
-
Горіхи: Дослідження Американської кардіологічної асоціації підтверджують, що вживання горіхів пов'язане з нижчим ризиком летального результату від різних причин. Горіхи, хоч і багаті на жири, рекомендується вживати в помірних кількостях, не більше 4 порцій на тиждень.
-
Банани: Продукти, багаті на калій, такі як банани, мають позитивний вплив на регуляцію електролітів та артеріального тиску. Дослідження Американської кардіологічної асоціації показує, що у жінок у період менопаузи, які вживають продукти з високим вмістом калію, ризик інсульту знижується на 16%.
Популярні новини заразЯкщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить
-
Чай: Регулярне вживання чаю, чи то чорний, зелений чи білий, пов'язане зі зниженням ризику передчасної смерті на 24%, навіть у колишніх курців. Антиоксиданти та поліфеноли у чаї допомагають запобігати пошкодженням, викликаним вільними радикалами, сприяючи профілактиці дегенеративних захворювань.
Читайте також: