Українці знову отримали інформацію про коливання цін на товари, такі як соняшникова олія, сіль та молочні товари. Ціни на деякі з них зросли, тоді як інші знизилися.

Як пише Today, наприкінці грудня 2023 року ціна молока бренду "Простонаше" за пакування 900 мл збільшилась із 38,98 гривні до 42,38 гривні. Однак "Яготинське" подешевшало: у листопаді його вартість становила 41,75 гривні, а тепер – 41,22 гривні.

Сметана "Президент" з 15% жирності стала трохи дешевшою. Якщо раніше її ціна становила 40,89 гривні за 350 г, то зараз вона становить 40,67 гривні.

Сир став дорожчим: за 300 г марки "Простонаше" із 9% жирності тепер необхідно заплатити 76,12 гривні, на відміну від 70,84 гривні у листопаді.

Рафінована олія "Олейна" тепер коштує у середньому 51,35 гривні за 850 мл, знизившись на 7,81 гривні за останній місяць. Олія "Щедрий дар" збільшилось у ціні з 53,92 гривні до 57,37 гривні.

Морська сіль в українських магазинах дешевшала: з 33,86 гривні за кг у листопаді до 33,33 гривні зараз.

Популярні новини зараз

Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис

Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Показати ще

Що буде із цінами на продукти після Нового року?

Економічний аналітик Олег Пензін, представник Економічного дискусійного клубу, вказує, що прогнозування цін на ключові продукти можливе лише до весни 2024 року.

У контексті борщового набору очікується помірне зростання цін на початку 2024 року на 2-3% на місяць. Овочі та фрукти зберігаються на спеціалізованих складах, де необхідні певні умови для збереження якості. Це, безумовно, зумовлює додаткові витрати.

Пендзін підкреслює, що, попри поточне зниження ціни овочі, ці витрати впливають на загальну вартість борщового набору. Овочі та фрукти вимагають певних умов зберігання, що стає додатковим навантаженням для їхньої вартості.

Що стосується м'яса та молочної продукції, їх ціноутворення залежить від різних факторів, включаючи погодні умови та умови утримання тварин. За словами Пендзіна, тварини, які утримуються в закритих приміщеннях на фермах, виробляють менше молока через змінений раціон. Однак із приходом теплої весни виробництво молока збільшиться, що може призвести до його здешевлення.

Читайте також:

Українців попередили про різке подорожчання картоплі: що буде далі із цінами

Українців уже попередили: деякі продукти у магазинах можуть зникнути чи серйозно подорожчати

Українцям розповіли, що буде взимку з цінами на овочі та до чого готуватись