Навіть після завершення військових дій Україна може вирішити зберегти деякі аспекти воєнного стану, а не повністю його скасувати.

Це потенційне зрушення може включати те, що дехто називає «квазіформатом» воєнного стану, концепцію, якою поділився депутат Київської міської ради Леонід Ємець у нещодавньому інтерв'ю Новини.LIVE.

Він наголосив, що до скасування воєнного стану слід підходити обережно, враховуючи, що нинішня правова структура порушує низку невирішених питань.

За словами Ємця, однією з ключових проблем є те, як управляти демобілізацією десятків тисяч військовослужбовців, які нині перебувають на дійсній службі. Це порушує важливе питання про те, чи готова країна до масштабу цього переходу.

Мобілізація

Крім того, Ємець зазначив, що скасування воєнного стану безпосередньо вплине на мобільність громадян, особливо коли йдеться про обмеження на поїздки, які не дозволяють українцям залишати країну під час війни.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Олександр "Терен" відмовився від відкриття бізнесу: образив киян, Троєщина не підійшла

Гороскоп на завтра, 4 квітня: Місяць вривається до Раку – час, на який всі чекали

Ольга Сумська розповіла про небезпеку, що ховалася за її легендарною родимкою: була змушена її видалити

Секрети сімейних фото: Віра Брежнєва торкнулася мережі рідкісними знімками доньки та зізнанням про кохання

Показати ще

Зрештою, хоча припинення бойових дій може означати закінчення воєнного конфлікту, повне скасування воєнного стану може відбутися не відразу. Натомість може зберегтися якась форма обмеженого режиму, поки країна проходить через цей складний правовий перехід.

Читайте також:

Мобілізація з 18 років та жорсткі вимоги США: чи зменшать призовний вік в Україні

ТЦК анулює "обмеження": мобілізація торкнеться навіть тих, хто був раніше звільнений

ТЦК поставлять на кожному розі: мобілізацію терміново посилюють