Українці, які не дотримуються правил військового обліку та мобілізації, можуть зіткнутися із серйозними наслідками, включаючи значні штрафи та заборону на керування строком до семи років.
Законодавство, спрямоване на підтримку мобілізаційних зусиль, визначає конкретні випадки, коли можуть застосовуватися такі покарання.
Санкції можуть бути застосовані, якщо особа не з'явиться до ТЦК та СП у встановленому порядку, за власним бажанням або за офіційною повісткою, для оновлення своїх реєстраційних даних. Покарання визначаються виключно за рішенням суду, ініційованим після апеляції ТЦК.
Ті, хто ухиляється від своїх зобов'язань, спочатку оголошуються у розшук, і правоохоронні органи мають знайти їх та доставити до ТЦК. Якщо ці зусилля не мають успіху, справа передається до суду, де приймається рішення про накладення обмежень. Заборона на керування діє поки особа не виконає своїх зобов'язань і не з'явиться в ТЦК.
Якщо військовозобов'язаний продовжує водити, незважаючи на обмеження, він може зіткнутися з більш строгими покараннями. Наприклад, затримання на контрольно-пропускному пункті або під час планових перевірок може призвести до позбавлення прав водія на строк від трьох до шести місяців та штрафу у розмірі 20 400 грн.
Нові податки на авто з 1 грудня: на власників транспортних засобів чекає "сюрприз"
Перший чоловік Наталії Могилевської: ким він був і чому пара не дотягнула навіть до першої річниці
Перекопування городу може залишити вас без урожаю: коли це небезпечно та чим замінити
Ціни доходять до 45 грн/кг: де можна купити цибулю, капусту, моркву та картоплю дешевше, огляд цін
Повторні порушення можуть посилити покарання до позбавлення прав водія на строк до семи років, штрафу в розмірі 40 800 грн, а в деяких випадках і конфіскації авто.
Читайте також:
Повістки для жінок і мобілізація: у ТЦК вирішили більше не приховувати правду
ТЦК готують масштабні облави: куди "увірветься" мобілізація насамперед
Вже почалося: ТЦК більше не потрібні, в Міноборони здивували новаціями