Уряд України докладає зусиль щодо оцифрування та модернізації процесу видачі повісток до армії за допомогою електронного реєстру «Оберіг».

Ця система, впроваджена в липні 2024 року, дає змогу ТЦК і СП автоматизувати та оптимізувати видачу повісток, які завіряються кваліфікованим електронним підписом.

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла про цей перехід.

Перехід на повістки з QR-кодами:

Наразі близько третини всіх виданих повісток використовують новий формат, що включає QR-код та електронний підпис. Очікується, що ця цифра збільшиться в міру того, як уряд переходить до поетапної відмови від традиційних повісток з рукописними підписами і мокрими печатками.

Обидва формати наразі дійсні на цьому перехідному етапі, що забезпечує гнучкість під час впровадження нової системи.

Популярні новини зараз

Нові податки на авто з 1 грудня: на власників транспортних засобів чекає "сюрприз"

Чому тріскаються помідори: основні помилки та як їх уникнути

16 годин відключень щодня: українцям розповіли про графіки після російських атак та з морозами

Олег Винник – все: про "володаря вовчиць" можна забути

Показати ще

Повістка

Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що майже 98% повісток, згенерованих через «Оберіг» за останні місяці, були спрямовані на осіб, які не працюють або зайняті неофіційною зайнятістю.

Критерії розподілу повісток встановлюються Генеральним штабом Збройних сил з метою оптимізації зусиль з набору, приділяючи особливу увагу таким сегментам робочої сили.

Інтеграція з цифровими платформами:

Система «Оберіг» реєструє статус і деталі кожної повістки, але ці оновлення поки що недоступні через мобільний застосунок «Резерв+». Заступниця міністра Чорногоренко зазначила, що, хоча ця функція наразі не перебуває у стадії розроблення, уряд оцінює потреби користувачів, щоб визначити її потенційне включення в майбутньому.

Читайте також:

Що на нас чекає у грудні? Нова мобілізація, податки, потяги та Подільський міст, "тисяча Зеленського", три головні свята

Призовуть усіх: мобілізація може вийти за "рамки", українців попередили

Мобілізація від 18 до 25 років: скільки ще українців закликає США відправити на фронт