В Україні тема мобілізації викликала дебати, і розпочалися дискусії щодо можливого включення жінок та зниження призовного віку до 18 років. Леся Литвинова, волонтерка, військовий офіцер та активістка Майдану, поділилася своїми поглядами на це питання в інтерв'ю ТСН.
Литвинова наголосила, що Україна має значний мобілізаційний резерв, але уряд не наважується повною мірою його використовувати.
Вона розкритикувала поточний підхід, припустивши, що влада віддає пріоритет суспільному схваленню, а не вирішенню безпосередніх потреб збройних сил.
На її думку, такий підхід більше орієнтований на некомбатантську більшість, а не на тих, хто безпосередньо бере участь у війні або готовий зробити свій внесок.
Вона зазначила, що, хоча обговорення про мобілізацію жінок і зниження вікового порогу вже розпочалися, ці заходи не повинні превалювати над забезпеченням того, щоб ті особи, які мають на це право, які наразі зобов'язані служити, виконували свої обов'язки.
Погода в Україні: різкі зміни, сніг та похолодання до 10 квітня
Цей "нічний грабіжник" знищує ваш урожай: як позбутися ворога городу за одну ніч
Зростання пенсій, обвал цін на ліки, масова мобілізація, заборона на риболовлю та лікарняні: квітень багато змінить
На українців чекає перерахунок субсидій: хто отримає більше, а хто - менше
"І я не проти мобілізації жінок, і я не проти зниження мобілізаційного віку", - наголосила Литвинова, - "я проти того, щоб це робили до того, як зробили все можливе, щоб ті, хто нині має йти воювати - йшли і воювали".
Читайте також:
Обов'язкова мобілізація жінок: ТЦК готують повістки, чи буде призов
Повісток побільшає: мобілізація виходить на новий рівень, що підготували ТЦК до Нового року