Українські підлітки все частіше думають про те, щоб залишити країну, що рухаються побоюваннями щодо можливого зниження призовного віку до 18 років.

Згідно з звітом The Times, багато молодих людей з Харкова розглядають навчання за кордоном не лише як можливість здобуття освіти; вони розглядають її як спосіб уникнути ризику бути мобілізованими.

Дмитра, якому 17 років, опитали журналісти. Він розповів про свої плани продовжити освіту у Польщі. Він пояснив, що після закінчення навчання він вирішить, чи повернутися в Україну чи залишитися за кордоном, наголосивши на безпеці проживання в місці, де немає постійної загрози бомбардувань або примусового призову.

Також його одноліток, якого також звуть Дмитро, наголосив на труднощах навчання в умовах постійних бомбардувань і частих відключень електроенергії, які ускладнюють повсякденне життя та академічний прогрес.

З початку повномасштабної війни понад 190 000 українських підлітків віком від 14 до 17 років офіційно зареєструвалися як біженці в Європейському Союзі.

Молоді українці

Популярні новини зараз

Зниження призовного віку вже 18 років: Володимир Зеленський попередив на рахунок мобілізації

Як підготувати насіннєву картоплю для рекордного врожаю: секрети городників

Школи скоро закриються, а дітей відправлять додому: батькам назвали нові дати канікул по містах і регіонах

Прикро стане багатьом: якою буде індексація пенсій у 2025 році

Показати ще

Багато хто з цих молодих людей уже вступив до шкіл та університетів за кордоном, а дехто не наважується повертатися в Україну, розглядаючи життя в Європі як більш безпечну альтернативу.

Обговорення довкола можливого зниження призовного віку викликали широкі дебати в Україні. Народний депутат Олександра Устинова рішуче виступила проти цієї ідеї, попередивши, що такий крок спричинить значну негативну реакцію населення.

Вона стверджувала, що це призведе до масового результату сімей, які прагнуть захистити своїх дітей, що підірве майбутнє населення України.

В умовах війни, що триває, страх за особисту безпеку став основним фактором, що впливає на рішення української молоді. Поки дехто планує своє майбутнє за кордоном, інші залишаються в країні, сподіваючись, що заклик не торкнеться їхньої вікової групи.

Читайте також:

Мобілізація та розподіл ТЦК: кого першим відправлять до штурмовиків

Мобілізація та проблеми через військовий облік: життя українців стає "на паузу"

Розформування ТЦК та скасування "бусифікації": у Раді заявили, коли зміниться мобілізація