У 2025 році відбудеться кілька суттєвих змін та оновлень, про які мають знати українські пенсіонери, а також інші отримувачі соціальних виплат, як повідомляє «24 канал».

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум:

Мінімальна заробітна плата залишається на рівні 8000 грн на місяць (з 1 січня 2025 року).

Погодинна ставка встановлена на рівні 48 грн на годину.

Прожитковий мінімум залишиться на рівні 3028 грн для працездатних осіб.

Уряд очікує, що середня заробітна плата в Україні зросте до 24 389 грн, а прогнозоване номінальне зростання становитиме 10,5% до 2025 року. Однак прогнозується інфляція на рівні 9,5%, що означає, що реальне зростання заробітної плати становитиме лише близько 1% після коригування на зростання цін.

Популярні новини зараз

Виїхати за кордон більше не вийде: українців "ошпарили" несподіваним обмеженням

Картопляний відвар: не зливайте корисне в раковину, а несіть на грядки, як розумні городники

Оля Полякова зізналася, що тягала дітей на роботу в Новий рік: "Їм не така вже потрібна мама"

Морози вриваються в Україну: коли сильно похолодає і якою буде погода на Різдво

Показати ще

Пенсійна реформа (2025):

Перехід на накопичувальну пенсійну систему заплановано на липень 2025 року. Ця система вимагатиме обов'язкових внесків від громадян, які народилися після 2000 року, на особисті рахунки.

Пенсії розраховуватимуться на основі балів, накопичених за трудовий стаж, при цьому кожен бал відповідатиме частині середньої заробітної плати. Особи з вищою заробітною платою накопичуватимуть більше балів, що потенційно призведе до вищих пенсійних виплат.

Також спеціальні пенсії для співробітників правоохоронних органів і судової системи (які наразі можуть перевищувати 100 000 грн на місяць) будуть обмежені 23 610 грн на місяць (на основі 10 прожиткових мінімумів).

Пенсіонери, які втрачають надбавки:

Додаткові виплати пенсіонерам, які зареєстровані в Чорнобильській зоні, але не проживали там, буде скасовано. Тепер виплати застосовуватимуться тільки до тих, хто проживав у зоні під час і відразу після аварії 1986 року.

Внутрішньо переміщені особи повинні будуть самостійно підтвердити свій статус, щоб продовжити отримувати пенсії.

Співробітники правоохоронних органів та інші особи, які отримують спеціальні пенсії понад встановлений ліміт, побачать скорочення виплат.

Соціальні виплати у 2025 році:

19,7 млрд грн виділено на підтримку малозабезпечених сімей, водночас збільшиться прожитковий мінімум, який використовується для розрахунку допомоги.

Частка прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що використовується для розрахунку допомоги, збільшиться з 55% до 60%.

Аналогічні коригування торкнуться виплат дітям та інвалідам.

Виплати

Житлові субсидії:

42,3 млрд грн виділено на житлові субсидії та допомоги, при цьому виплати внутрішньо переміщеним особам залишаються незмінними:

3000 грн для дітей та інвалідів.

2000 грн для інших категорій ВПО.

Соціальний захист інвалідів:

6,7 млрд грн виділено на соціальний захист людей з інвалідністю, водночас пенсії для осіб, які стали інвалідами внаслідок війни або з інших причин (наприклад, Чорнобиля), встановлюють на вищому рівні залежно від групи інвалідності.

«Дитячий пакет» стане постійною програмою. Батьки новонароджених дітей отримають компенсацію в розмірі 7689 грн, якщо відмовляться від дитячого пакета, до якого входять основні предмети догляду за дитиною. Ця програма тепер буде доступна в більшій кількості банків, розширюючи доступ за межі ПриватБанку.

Крім цього, інваліди, ліквідатори та жертви Чорнобильської катастрофи, отримають вищу мінімальну пенсію залежно від групи інвалідності, із сумами від 8025 грн до 13 376 грн залежно від тяжкості.

Ветерани війни, які стали інвалідами у зв'язку з проходженням служби, отримуватимуть пенсії, залежно від групи інвалідності, у розмірі від 8499 грн до 15 346 грн для осіб із тяжкою інвалідністю.

Пенсії для військовослужбовців, які стали інвалідами під час служби, розраховуватимуться на основі відсотка від їхнього грошового забезпечення, з вищими відсотками для більш важкої інвалідності.

Так, у той час як деякі пенсіонери побачать скорочення певних надбавок, інші, особливо інваліди або представники вразливих груп, як-от ветерани війни чи жертви Чорнобиля, отримуватимуть вищі виплати.

Крім того, реформа пенсійної системи обіцяє майбутні довгострокові зміни, спрямовані на підвищення стійкості, хоча прямі ефекти проявлять себе через роки, щоб стати повністю помітними. Соціальні допомоги також отримають більшу підтримку, особливо для дітей та інвалідів, що відображає постійну увагу уряду до соціального захисту.

Читайте також:

З січня пенсіонери можуть не платити за комунальні послуги: кому тарифи стануть не страшними

Світла не буде навіть без графіків відключень: за який борг за комуналкою залишать у темряві

Нові тарифи на комуналку з 1 січня: які платежі змусять більше заощаджувати