З 1 січня 2025 року українці зіткнуться з оновленими вимогами до пенсійного забезпечення. Пенсійний фонд України нагадав громадянам про майбутні зміни, які торкнуться розміру страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію в різному віці.
У 2024 році громадяни могли вийти на пенсію в 60 років, якщо в них накопичено не менше ніж 31 рік страхового стажу, а ті, хто має не менше ніж 21 рік страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 63 роки.
Однак із 2025 року ці порогові значення збільшаться на один рік. Для виходу на пенсію в 60 років громадянам знадобиться щонайменше 32 роки страхового стажу, а тим, хто бажає вийти на пенсію в 63 роки, - щонайменше 22 роки. При цьому мінімальний страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію в 65 років, залишається незмінним і становить 15 років.
Пенсійний фонд також зазначив, що ці вимоги будуть щорічно підвищуватися до 2028 року. Наприклад, у 2026 році для виходу на пенсію в 60 років буде потрібно 33 роки страхового стажу, а в 63 роки поріг становитиме 23 роки.
До 2027 року ці показники збільшаться до 34 років для тих, хто виходить на пенсію в 60 років, і до 24 років для тих, хто виходить на пенсію в 63 роки. Нарешті, до 2028 року пенсіонерам у 60 років буде потрібно 35 років страхового стажу, а в 63 роки - 25 років.
ПриватБанк блокує картки за звичайні покупки: підозрює у корупції за оплату навіть до 1000 грн
Були на межі розлучення? Юра Горбунов розповів про стосунки з Катею Осадчою під час війни
Ваш сад загнеться: які популярні рослини не можна висаджувати на ділянці і чому
Українцям доведеться масово купувати нові смартфони та гаджети: Київстар, lifecell, Vodafone змусять перейти на інший інтернет
Ці поступові зміни є частиною плану уряду щодо забезпечення стійкості пенсійної системи. Українців закликають ретельно стежити за своїми страховими записами і планувати терміни виходу на пенсію, щоб відповідати мінливим вимогам.
Читайте також:
Декілька сотень до пенсії точно будуть не зайвими: коли підвищать головні виплати
Індексація пенсій у 2025 може виявитися не такою, як очікують: у чому "прихований" нюанс
Пенсії відходять у минуле: ПФУ рекомендує працювати до глибокої старості