Методи примусової мобілізації, які застосовують ТЦК в Україні, виявляються контрпродуктивними, за словами Андрія Білецького, командира Третьої штурмової бригади.

В інтерв'ю Наталі Мосейчук Білецький висловив занепокоєння з приводу тактики, такої як спірна практика затримання потенційних новобранців у громадських місцях, яку часто називають «бусифікацією».

Командир 3 ОШБр підкреслив, що хоча мобілізація залишається важливою для України, нинішній підхід скоріше проблематичний, ніж ефективний.

«Ми ж усі розуміємо прекрасно, що так, нам потрібен призов, але ми розуміємо, що ті форми, яких він набрав, - неадекватні», - заявив він.

Білецький пояснив, що примусово мобілізовані особи часто не мають мотивації та підготовки, необхідні для ефективної роботи на передовій, що знижує їхню загальну корисність для Збройних сил.

ТЦК

Популярні новини зараз

Анна Трінчер у мікро бікіні закип'ятила температуру: навіть погода змінилася навколо

Метапневмовірус з Китаю в Україні: поточна ситуація і чи так страшно, роз'яснення ЦОЗ

Синоптики б'ють на сполох: погода на вихідні змусити сидіти вдома - шторм, морози, сніг та крижаний дощ

Посилена мобілізація після Нового року: ТЦК підготувало сотні тисяч повісток – хто перший у списку

Показати ще

Вплив таких методів виходить за межі військової сфери. Білецький зазначив, що дії деяких представників ТЦК змінили громадське сприйняття солдатів у тилових містах. Якщо раніше військова форма символізувала захист і вселяла повагу, то тепер вона викликає страх і дискомфорт у мирних жителів.

Для вирішення цих проблем Білецький виступає за перехід від примусових заходів до мотиваційних стратегій. Він наголосив на важливості надання високоякісної бойової підготовки, забезпечення належного постачання та зміцнення впевненості в тому, що новобранці будуть служити під керівництвом досвідчених командирів, які ставлять життя своїх бійців на перше місце.

За словами Білецького, ці кроки спонукають більше українців добровільно вступати до Збройних сил і робити внесок у національну оборону.

Читайте також:

Мобілізація та ТЦК: в ООН не змогли більше мовчати

Мобілізація з січня та явки до ТЦК: чим загрожує ігнорування повістки у 2025 році

Мобілізація, покарання та штрафи у 2025 році: що загрожуватиме за ігнорування повістки ТЦК