Очікується, що перехід України від використання долара США до євро у фінансових транзакціях триватиме від 5 до 10 років, повідомляє народний депутат Богдан Кіцак.
Цей перехід пов'язаний із зростанням торгових та фінансових операцій за участю гривні та євро, зростаючим обсягом експорту та імпорту з європейськими країнами та стійким зростанням грошових переказів від українських громадян, які працюють за кордоном.
Незважаючи на очікуваний перехід до євро, долар США продовжує користуватися значною довірою серед українців, що відображає його історичну стабільність та давнє домінування на світових ринках.
Також нещодавні геополітичні події зміцнили позицію долара як провідної резервної валюти, ще більше зміцнивши його привабливість в Україні.
У той час як роль євро в економіці України зростає, долар залишається глибоко укоріненим у фінансових звичках населення, що наголошує на його стійкій важливості протягом поточного перехідного періоду.
Тарифи на газ з 1 лютого: скільки платитимуть українці за куб
Гаряча Леся Нікітюк: телеведуча у мінісукні з глибоким декольте підкорила не тільки нареченого
Зима – ідеальний час для розмноження смородини: поради дачникам
Секрет ідеальної смаженої риби, як у ресторанах: додайте це до борошна, і ви вразитеся
Також наголошується, що перехід із долара на євро не вплине на звичайних українців. За словами Андрія Ніколаєнка, цей перехід відповідає логічним економічним цілям, але не прискорює безпосередньо процес інтеграції до Європейського Союзу.
Читайте також:
50 гривень за долар уже не за горами? Українців приголомшили прогнозом курсу валют на 2025 рік
Нові правила обміну валют: Ощадбанк попередив щодо євро та долара