До травня в Україні підніметься вартість основних харчових продуктів, і необов'язково "святкових"
Про те, що таку інформацію тільки підтверджують березневі звіти Національного банку України та Державної служби статистики, і не тільки, повідомляє новинний портал "Обозреватель".
Крім внутрішніх факторів, на ціни вплине і те, що у світі значно збільшилася відпускна ціна на зернові та насіння соняшнику: пшениця зросла у вартості на 60 відсотків, а соняшник - на 120 відсотків. Така невтішна статистика наслідок того, що минулого року спостерігався неврожай на ці основні продовольчі культури.
Також змінилася і ціна на нафту: якщо у 2020 році барель коштував 25 доларів, то в цьому - вже 60 доларів, і це, в підсумку, відіб'ється на вартості транспортних послуг, виготовленні мінеральних добрив і виробництві комбінованих кормів, що в сукупності призведе до додаткового збільшення вартості харчових продуктів.
Згідно з даними Держстату, ще одна негативна тенденція-рівень інфляції. Замість запланованих в НБУ 5 відсотків, реальна відмітка зупинилася на 7,5 відсотках, що свідчить про те, що ціни будуть продовжувати рости.
Зокрема, у порівнянні з березнем минулого року, рослинна олія подорожчала на 15 гривень за аналогічний обсяг, десяток яєць - на 12 - 18 гривень, цукор - на 10 гривень за один кілограм. Варто відзначити, що виробники, враховуючи передсвятковий попит, а в Україні це постійне явище, можуть підняти вартість на ці продукти ще на 10 - 15 відсотків.
Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців
Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги
Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками
У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів
Таким чином, якщо виходити із середніх березневих цін, вартість "великоднього кошика", без урахування зелені, фруктів, овочів, алкоголю або солодощів, може досягти 850 гривень: десяток яєць - 39 гривень; сир(половина кілограма) - 76 гривень; вершкове масло(половина кілограма) - 105 гривень; тверді сорти сиру(половина кілограма) - 118 гривень; свиняче сало(половина кілограма) - 65 гривень; буженина(половина кілограма) - 11 гривень; копчена ковбаса(половина кілограма) - 194 гривні та паска(один кілограм) - 124 гривні.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, що як Комунальні підприємства будуть "вибивати" борги з українців.
Також раніше "Hyser" повідомляв про те, у скільки етапів українським пенсіонерам будуть підвищувати розмір виплат в 2021 році.
А до цього "Hyser" розповідав про те, що МОЗ України розширив список "червоних" зон епідемічної небезпеки.