За прогнозами на 2023 рік, Україна не зіткнеться з дефіцитом цукру, проте ціни на цей важливий продукт можуть трохи підскочити.

Глобальне підвищення цін на цукор є однією із причин такого можливого зростання. У зв'язку з цим, українські виробники орієнтуватимуться більше на експорт, що, швидше за все, вплине на внутрішні ціни в країні.

Іван Стефанишин, радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку "Шувар", зробив такий прогноз, посилаючись на дані agronews.ua. За його словами, 2023 року в Україні було висаджено майже на 35% більше цукрових буряків, ніж попереднього року.

Внутрішній попит на цукор в Україні оцінюється приблизно 1 мільйон тонн на рік, тоді як очікується виробництво близько 1,6 мільйона тонн.

Стефанишин зазначає, що не буде дефіциту цукру, насправді виробництво зростає. Проблема полягає в тому, що на світовому ринку є дефіцит цукру, що створює умови для збільшення експорту з України. Це, своєю чергою, може спричинити невелике збільшення ціни внутрішньому ринку. Проте, за експертом, різкого зростання цін очікувати не варто.

Варто відзначити, що підвищення цін на бензин не вплине на вартість цукру для кінцевих споживачів. Іван Стефанишин вважає, що багато хто переоцінює значущість вартості енергоносіїв при формуванні цін на цукор. У своєму поясненні він зазначає, що, хоча підвищення цін на енергоносії спричинить збільшення собівартості виробництва цукру, це не буде пропорційним зростанням. Наприклад, якщо ціни на енергоносії піднімуться на 20%, це не означає, що ціни на цукор зростуть точно на таку саму величину.

Популярні новини зараз

Народилася красивою, але... Раміна Есхакзай розповіла, чи робила щось зі своїм обличчям

Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав

Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Показати ще

Таким чином, незважаючи на деяке збільшення цін на цукор в Україні, дефіциту не очікується, а зростання буде обмежене і визначатиметься головним чином світовими тенденціями. Українські виробники зосередяться на експорті, стимулюючи виробництво та пристосовуючись до глобальних змін ринку.

Читайте також:

Безкоштовні добрива на осінь: хто їх зможе отримати за новою програмою

Як зменшити суму у платіжках: українцям розповіли важливі хитрощі

Тепер буде як у Європі: зовсім скоро в Україні з'явиться податок на сміття. Що про нього відомо