Після 60 років важливо адаптувати свій раціон підтримки доброго здоров'я. Певні продукти слід обмежити чи виключити зі свого раціону, тоді як слід увімкнути інші здорові альтернативи.
Про це пише «ТСН»
Продукти, яких слід уникати:
Скоротіть або виключіть із раціону оброблені продукти, такі як напівфабрикати, чіпси, випічка та морозиво. Ці продукти часто містять мало поживних речовин та багато рафінованого цукру, шкідливих для здоров'я вуглеводів, барвників та добавок.
Обмежте споживання солі приблизно до 10 грамів на день, щоб уникнути підвищення кров'яного тиску, проблем із серцем та затримки рідини.
Продукти, які слід увімкнути:
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Включіть у свій раціон різноманітні продукти, включаючи білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Регулюйте споживання калорій залежно від енергетичних витрат, оскільки з віком фізична активність часто знижується.
Скоротіть споживання тваринних жирів, що містяться в м'ясі, і віддавайте перевагу нежирній птиці та нежирній рибі, такій як морська або річкова риба, приготовленою шляхом варіння або запікання.
Їжте чотири рази на день, при цьому найзначніша порція посідає обід (близько 35% денної калорійності) і легшу вечерю (близько 25% денної калорійності). Закінчуйте їсти за дві години до сну.
Ретельно пережовуйте їжу. Правильне пережовування їжі сприяє більш швидкому насиченню та запобігає переїданню.
Включіть у свій раціон молочні продукти та рибу, оскільки вони легко засвоюються та містять незамінні амінокислоти.
Вибирайте рідкі страви з м'ясними, рибними чи овочевими бульйонами, які допомагають стимулювати вироблення шлункового соку. Вибирайте солодощі у помірних кількостях, в ідеалі наприкінці їжі, щоб сприяти кращому засвоєнню цукру.
Включіть у свій раціон багато свіжих фруктів та овочів. Вони містять необхідні вітаміни, мінерали, органічні кислоти та клітковину, які підтримують травлення, обмін речовин та кислотно-лужний баланс.
Обов'язково пийте достатньо води та запобігайте зневодненню. Ви можете вибрати чорний або зелений чай в ідеалі без цукру, який має різні переваги для здоров'я.
Здорові звички після 60:
Займайтеся вправами середньої інтенсивності, наприклад, ходьбою або плаванням. Ці вправи повинні бути частиною вашого порядку дня хоча б раз на тиждень.
Достатній сон: намагайтеся спати 8-9 годин на день. Достатній сон допомагає знизити втому, підтримувати здорову вагу та підтримувати когнітивні функції.
Щеплення: регулярно проходьте медичні огляди та консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем з приводу необхідних щеплень. Враховуючи ослаблення імунної системи у літньому віці, щеплення від таких захворювань, як грип, стають важливішими.
Ці рекомендації щодо харчування та способу життя можуть допомогти покращити здоров'я та загальний добробут після 60 років. Дуже важливо адаптувати свої звички, щоб задовольнити мінливі потреби в харчуванні та здоров'я у міру того, як ви стаєте старшими.
Читайте також:
Серйозний удар по росіянам: у Латвії заборонили російську мову у громадських місцях
Перерахунок пенсій та бальна система: до чого готуватися за кілька місяців
Це справжній король бездоріжжя: як виглядає всюдихід для села, зроблений із ВАЗівської "копійки"