Гладіолуси – це прекрасні та витончені квіти, які прикрашають практично кожен садок українців своїми прекрасними суцвіттями. Однак, для того, щоб отримати красиві та здорові рослини, необхідно правильно підготувати цибулини для зимівлі.
Протруєння - один з найважливіших етапів роботи з цибулинами гладіолусів. Ще б пак, саме ця процедура дозволяє захистити рослину від багатьох хвороб та шкідників.
Так, після викопування і бульбоцибулини, і бульбобруньки потрібно промити водою, а далі протягом 20-30 хвилин проводять обробку марганцівкою в розрахунку 5-10 г на 10 л води. Після цього цибулини слід висушити та зберігати в прохолодному та сухому місці до посадки, розподіливши посадковий матеріал за сортами.
А ще з метою захисту цибулин від шкідників за пару годин до посадки необхідно замочувати посадковий матеріал у розчині мідного купоросу (5 г на 1 л гарячої води, перед застосуванням охолодити). При цьому допускається одночасне оброблення цибулин як інсектицидами, так і фунгіцидами.
Нагадаємо, що викопувати цибулини в Україні починають на початку жовтня і роблять це до перших холодів і заморозків. Ще б пак, приблизно 40 днів після цвітіння потрібно для того, щоб цибулина квітки повноцінно дозріла.
Читайте також:
Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Обов'язково це запам'ятайте: у чому потрібно зберігати гладіолуси, щоб їх не загробити