Здатність меліси згладжувати нервові розлади та спазми, знімати судоми, нормалізувати роботу серця та знімати негативні емоції, відома людям ще з часів Плінія. Вже тоді використовували мелісу як антибактеріальний засіб для лікування ран, отриманих на полі бою. Зараз меліса знайшла широке застосування ще й у кулінарії.
І справді, ця пряність відмінно доповнює салати, напої, супи та гарніри. Меліса гармонійно поєднується з рибою, томатами, баклажанами, грибами та огірками. У сухому вигляді ця рослина добре доповнює лимонними нотами запах чорного перцю.
Мало хто знає, але батьківщиною цієї пряної рослини є середземноморські ліси. Тим не менш, у наших широтах дачники чудово навчилися вирощувати мелісу на своїх присадибних ділянках. Так, у природі меліса воліє тінисті ділянки полян, вологі ущелини, на дачах непогано почувається в компанії петрушки або кропу на відкритих сонячних ділянках.
Але не тільки на дачах можна побачити цю ароматну рослину. Дедалі частіше можна зустріти мелісу на підвіконнях міських квартир. Адже це дуже зручно - завжди мати під рукою свіжу пряність і лікарську рослину.
Отже, розміщувати горщик з мелісою найкраще на сонячному підвіконні (схід, південь та захід сонця), інакше листочки рослини будуть не настільки ароматні.
При цьому недолік освітленості в зимовий період все ж таки доведеться компенсувати додатковим підсвічуванням у вигляді люмінесцентної лампи потужністю в діапазоні 40-80 Вт. Її потрібно розміщувати на 60 см над рослиною та включати вранці на 6 годин. Такий режим дозволить вашій мелісі сформувати добре розвинене ароматне цілюще листя.
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"
Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Крім того, важливо пам'ятати, що меліса не любить пряме сонячне світло та протяг. Ця теплолюбна рослина може дати паростки і може існувати при температурі +10 градусів, але оптимальною для її проростання та утримання вважається температура +25 градусів.
Меліса не вимоглива до ґрунтів, але буде краще, якщо забезпечити їй родючий субстрат нейтральної кислотності з гарною водо- та повітропроникністю. Насіння цієї трави не має гарного схожості, тому чим легше буде субстрат, тим краще почуватиметься в ньому меліса.
Полив має бути регулярним, але без старанності, оскільки перезволоження може призвести до захворювань меліси. Поливайте не тільки ґрунт, а й оббризкуйте з пульверизатора надземні частини рослин. Дорослу мелісу поливають тричі на тиждень.
Єдиний аспект, з яким ви можете зіткнутися в процесі вирощування меліси, полягає в тому, що її потрібно підстригати. Якщо з якихось причин ви не приділите цій процедурі належної уваги, будьте готові до того, що рослина займе підвіконня.
Ось і все, що потрібно знати тим, хто хотів би виростити у себе вдома кущ ароматної меліси для того, щоб додавати її листочки до чаю та забути про такі проблеми, як хронічний недосип і нервозність.
Читайте також:
Позбавтеся їх негайно: названі кімнатні рослини, які притягують лихо до вашої оселі
Що почне відбуватися з вашим організмом, якщо ви постійно питимете чай
Ви здивуєтеся їхньому пишному цвітінню: як зберігати хризантеми взимку, щоб радіти наступного сезону