Усі садівники знають, що троянди – це красиві, але вимогливі до догляду рослини. Ще б пак, щоб насолоджуватися їх цвітінням на наступний рік, необхідно правильно підготувати кущ для зимівлі та розібратися, як обрізати троянди на зиму. Вся справа в тому, що багато сортів самостійно "засинати" з настанням похолодань не вміють, тому за відсутності належної підрізки можуть виявлятися зелені бутони прямо посеред зими, що до наступного сезону призведе до виснаження та загибелі рослини.
І правда, обрізка троянд – важливий процес, який стимулює зростання нових пагонів та квіток, а також запобігає розвитку хвороб та псуванню шкідниками.
Так, щоб правильно підготувати кущ троянди до зими, за вересень-жовтень потрібно видалити все листя з куща, так як троянда повинна піти в зиму без них. Листочки відстригають спеціальним секатором для троянд на ту висоту, на яку пагони згодом планується обрізати.
А ось решту стебел з квітами потрібно видаляти з настанням перших вечірніх заморозків. Як тільки повітря стає морозним після заходу сонця – час готувати рослини до подальшої зимівлі. Не варто чекати постійних морозів – якщо вночі температура повітря опускається нижче за відмітку 0 градусів, приступайте до роботи.
Правильне обрізування кущів троянд передбачає видалення всіх недозрілих, пошкоджених і пересушених пагонів, укорочування довгих стебел під необхідну висоту.
Інструменти для обрізання троянд
Огірки будуть плодоносити так, що ви втомитеся збирати врожай, просто підгодуйте цим чудо-засобом
На упаковці написано неправильно: скільки рідкого порошку для прання потрібно насправді
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити
Потрібно використовувати гострий і чистий секатор, який не роздавлюватиме і не рватиме стебла. Знадобляться і рукавички, щоб захистити руки від шпильок.
Правила для обрізання троянд:
1. Боремося зі старими гілками
Обрізаємо всі старі, сухі, пошкоджені, слабкі та спрямовані всередину куща гілки. Залишаємо тільки здорові та сильні стебла, які формуватимуть кущ.
2. Формуємо вентилювання куща
Обрізаємо стебла над ниркою, яка спрямована назовні куща. Це сприяє правильному зростанню гілок та забезпечує гарне вентилювання куща.
3. Правильно обрізаємо стебла
Робимо це під кутом 45 градусів, щоб вода не накопичувалася на зрізі та не викликала гниття. Зріз має бути на відстані 0,5 см від бруньки.
4. Вибираємо висоту обрізки
Обрізаємо стебла на різній висоті, щоб кущ був симетричним та гармонійним. Висота обрізки залежить від сорту троянди та бажаної форми куща. Зазвичай залишають 3-10 бруньок на стеблі.
5. Обрізаємо зів'ялі квітки
Видаляємо квітконоси та зів'ялі квітки, щоб стимулювати появу нових бутонів. Це можна робити протягом усього сезону цвітіння.
До речі, догляд за трояндами на зиму включає не лише обрізання, але й створення захисного укриття, яке б немов покривало ховало рослини, запобігаючи їх промерзанню.
Перший метод: повітряно-сухий, у якому рослина огороджується дерев'яними дошками. Попередньо троянди посипають золою. Кожен ряд рослин накривають захисною плівкою. Щоб захистити квіти від похолодання, повітряний простір, що утворився, засипають землею.
Другий метод: використання руберойду. Попередньо встановлюється каркас із надійної міцної арматури, на якій зверху укладають руберойд. Торці залишають відкритими до сильних морозів. Щойно температура повітря опуститься до -10 градусів, торці укриття також закривають руберойдом.
Читайте також:
Бутони будуть розміром з кулак: як правильно підготувати троянди до зими