У кожного кофемана давно сформувалися правила приготування улюбленого ранкового напою. І справді, подорожуючи, українці з подивом дізнаються, що в багатьох країнах протягом багатьох років п'ють каву з сіллю.
Так, наприклад, на Тайвані готують "каву з морською сіллю": поверх американо з льодом додають солону молочну піну. У цій культурі так само прийнято поводитися з кавуном та ананасом.
Також сіль у каві після приготування додають у Скандинавії. А в деяких прибережних країнах Європи для кави взагалі використовують солону воду.
Як виявилося, сіль природним чином здатна підкреслити насолоду кави та зберегти приємні аромати. Саме тому чутливі до гіркоти люди замість молока і цукру додають у напій сіль.
Це не тільки зменшує гіркоту, але й допомагає збалансувати смаковий профіль кави, надаючи напою більш насичений, глибокий смак, як із дорогої кав'ярні.
Справа в тому, що всі смакові рецептори розпізнають сіль, а точніше іони натрію. І якщо мозок отримує одночасно солоний та гіркий сигнали, це може призвести до "крос-модального сприйняття". Так називають ситуацію, коли пригнічується гіркий смак та посилюються інші. Тому сіль також часто додають на обідок келиха для "маргарити": вона підкреслює насолоду лайма та текіли.
Євген Кошовий обсипав лисину посипкою на Великдень і вибісив українців: "Цирк поїхав"
Наталія Денисенко несподівано подала на розлучення з Андрієм Федінчиком: справа вже у суді
Ірина Білик звинуватила Діму Коляденка у брехні: не було нічого 19 років
Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"
Шкідлива звичка, яка гробить здоров'я: названі продукти, з якими не можна вживати каву
Секрет, про який знають не всі: навіщо в каву таємно кладуть шматочок яєчної шкаралупи
І не лише чай чи кава: які продукти не можна вживати з молоком
Допоможуть три ложки кави: що потрібно зробити, щоб волосся перестало випадати