У грудні на валютному ринку України очікується перехід до режиму "керованої гнучкості", де курси будуть визначатися залежно від попиту та пропозиції.
Цей період може мати важливе значення для прогнозування динаміки валютного обміну в 2024 році. Наступного року планується запровадження більш гнучкого підходу до формування курсів, враховуючи як попит та пропозицію, так і тактику Національного банку України (НБУ), який, можливо, надасть більше свободи" для курсоутворення.
Однією з ключових подій у грудні може стати анонсований етап валютної лібералізації, спрямований на "мінімізацію множинності валютних курсів". НБУ планує зменшити різницю між курсами на міжбанківському ринку, у комерційних банках та обмінних пунктах. Це дозволить валюті проявити ширшу динаміку – можливість зростання та зниження ціни, при цьому зміни будуть поступовими та помірними. Прогнозується, що у грудні курси на міжбанківському ринку коливатимуться в межах 36-38 гривень за долар та 39-41 гривень за євро з мінімальними змінами.
Готівковий ринок, у свою чергу, відображатиме тенденції безготівкового ринку, при цьому додаючи 1-1,5% до курсу на міжбанку. Передбачається, що різниця між курсами поступово скоротиться і до кінця грудня становитиме лише 1%. Експерти також враховують сезонні коливання готівкового ринку, особливо напередодні свят, що може вплинути на валютну пропозицію. В результаті очікується, що курс долара у грудні коливатиметься в межах 37-38 гривень, а курс євро – 39-41 гривень з невеликими змінами вартості готівки в межах 0,3-0,5 гривні.
Читайте також: