В Україні існує система надання відстрочок від військової мобілізації для певних категорій громадян.
Такі відстрочки не означають звільнення з військової служби, а надають можливість тимчасово відкласти виконання військового обов'язку. Важливо відзначити, що чоловіки, яким надано відстрочку, залишаються зареєстрованими у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Відстрочення від мобілізації можуть отримати громадяни, які підпадають під певні категорії. Ось деякі з них:
-
Відстрочка за станом здоров'я: Особи з інвалідністю або тимчасовою непридатністю до військової служби, визнані відповідною військово-лікарською комісією. Це також включає громадян із тяжкими деформаціями опорно-рухового апарату, інфекційними захворюваннями, психічними розладами, а також вагітних жінок.
-
Відстрочка за сімейними обставинами: Чоловіки, які піклуються про осіб з інвалідністю І та ІІ групи, або є опікунами, можуть отримати відстрочку. Це також поширюється на опікунів інвалідів, які визнані недієздатними судовим рішенням.
-
Відстрочення через професійну діяльність: Особи, чия професійна діяльність вважається важливою для суспільства або держави, можуть бути тимчасово звільнені від військової служби.
-
Відстрочення через навчання або науковий рівень: Ті, хто займається освітньою або науковою діяльністю, можуть отримати відстрочку.
Популярні новини заразЯк перегнати сусіда по врожаю огірків: секрет підгодівлі з вашої кухні
Рецепт лінивих пельменів, що підриває мозок: штрулі, від яких не відірватися
Катю Репяхову в сторону? Віктор Павлік шокував появою з юною співачкою: "З молодими - це новий подих"
Злата Огнєвіч показала весілля з відомим співаком, Решетній привітав: "Вже не Холостячка"
-
Відстрочення через наявність броні: Особи, які використовують броньовані засоби пересування, також мають право на відстрочку.
Відстрочення від призову також можуть отримати опікуни дітей:
- Жінки та чоловіки, які опікуються інвалідами та дітьми з тяжкими хворобами.
- Громадяни, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років.
- Ті, хто самостійно виховує неповнолітню дитину.
Ці відстрочки дозволяють враховувати різні соціальні та сімейні обставини, забезпечуючи баланс між потребами оборони країни та турботою про громадян.