Чимало українців досі вважають, що смакові якості плодів огірка залежать виключно від біологічних особливостей того чи іншого гібриду. Насправді, як правило, до гіркоти в огірках наводять неякісне ґрунтове харчування, неправильне використання добрив чи надлишок азоту. А ще причиною вироблення в огірках кукурбітацину – речовини, що відповідає за гіркоту, часто стають нерегулярним або недостатнім поливом, а також холодною водою.
Ще зі шкільної лави кожен із нас знає, що огірок на 95% складається із води, тому волога для цієї культури просто життєво необхідна. Не буде води – огірок швидко почне гірчити, листя буде сохнути, зав'язь пропаде.
Разом з тим, якщо води буде багато – це теж не сподобається культурі, адже ґрунт буде мокрим та холодним, що призведе до ураження коріння грибками. Це також вплине на смак огірків: з'явиться гіркота.
Отже, в ідеалі на розсаду або перші сходи, що з'явилися з землі, потрібно витрачати в середньому 4-5 літрів води (на квадратний метр). Полив відбувається раз на 4 дні.
Коли кущі починають цвісти – тут потрібно бути обережним, адже ніжні пелюстки не приймають попадання вологи. Полив 4-5 літрів (на квадратний метр) кожні 2 дні.
Якщо все пройшло успішно і формується зав'язь, можна збільшити подачу води до 10-12 літрів (на квадратний метр) раз на 2 дні.
На дорогах - зачистка: у Києві почали блокувати машини та виписувати штрафи
Картопляні паростки: скарб, який ви викидали даремно, чому досвідчені городники так не роблять
Зустріч там, де серце: як Міша Кацурін привів іношо чоловіка, щоб порадувати Надю Дорофєєву
Зростання пенсій, обвал цін на ліки, масова мобілізація, заборона на риболовлю та лікарняні: квітень багато змінить
Час дозрівання плодів - найважливіше, адже від об'єму рідини безпосередньо залежить, чи буде огірок соковитим або млявим. Поливайте кущі по 10-12 літрів (на квадратний метр) щодня або навіть кілька разів на добу - вранці та ввечері.
важливо!
- Пам'ятайте про підступність нічної прохолоди: краще поливати кущі теплою рідиною (+24 ° C) увечері, ніж засмучуватися наступного дня.
- І не забувайте про природний перебіг часу: коли температура повітря опускається до +15 ° C, рослини перестають поливати взагалі. Так ви не зашкодите кореневій системі.
Ще одне хвилююче питання – як часто поливати огірки у спеку.
Відповідь досвідчених дачників – якнайчастіше. Якщо стоїть сильна посуха та дощів не видно, то поливайте культуру щодня – вранці чи ввечері.
Як варіант – встановіть краплинний полив. Крім того, не забувайте розпушувати ґрунт, щоб до коріння надходив кисень.
І не забувайте збирати огірки. Інакше рослина перестане плодоносити.
Читайте також:
Не поспішайте викидати: що потрібно зробити, якщо в законсервованих огірках помутніли розсоли
Виростуть хрусткими, солодкими і з пухирцями: для чого огірки потрібно обробляти солодкою водою
Врожаю помідорів та огірків заздритимуть сусіди: як правильно знизити кислотність ґрунту на городі