У міру наближення кінця року сезонні фактори продовжують формувати ціни на фрукти та овочі в Україні. Однак типові коливання від осені до зими посилюються екстремальною літньою спекою, яка значно знижує урожайність.

За словами Інни Сало, наукового співробітника Інституту аграрної економіки, на динаміку ринку також впливають різні інші фактори, включаючи обсяги постачання, витрати на зберігання та транспортування, а також зростання цін на енергоносії та паливо.

Станом на 26 листопада 2024 року дані Міністерства фінансів показують, що основні овочі в Україні, особливо ті, що використовуються для борщу, помітно подорожчали порівняно з кінцем жовтня.

Картопля тепер коштує 32,82 грн за кілограм, що на 9,8% більше.

Буряк подорожчав до 19,45 грн за кіло, що на 13,5% більше.

Ціна на моркву становить 29,13 гривень за кілограм, що на 9,8% вище.

Популярні новини зараз

Календар свят на січень 2025: чи будуть додаткові вихідні в Україні

Смачне та просте печиво з ноткою магії: рецепт для Нового року з волоськими горіхами

Батьки платитимуть за дітей більше у садках та школах: скільки грошей готувати

Як зустріти Новий рік 2025: ідеї для кожного знака Зодіаку, щоб здобути щастя

Показати ще

Цибуля трохи зросла до 18,25 грн за кілограм, що на 1,7% більше.

Цікаво, що ціна на білокачанну капусту знизилася на 3,2% і тепер вона коштує 30,92 грн за кіло.

Борщовий набір. Фото: скріншот YouTubе

Експерт пояснює, що зростання цін на електроенергію та паливо, а також проблеми з логістикою сприяють цьому зростанню. Заглядаючи наперед, економісти прогнозують подальше зростання цін приблизно на 15% у грудні 2024 року.

Наприклад, білокачанна капуста може зрости до 33 грн за кіло, а цибуля — до 20 грн за кілограм. Картопля може подорожчати до 37 грн за кілограм до кінця року в залежності від обсягів постачання, умов зберігання та логістики.

Фрукти також постраждали від погодних та ринкових факторів. Станом на кінець листопада ціна на яблука становить 39,78 грн за кілограм, що на 28% вище, ніж наприкінці жовтня. Виноград виріс ще більше, збільшившись на 70,8% - до 209,18 грн за кг.

Також експерти прогнозують 10% зростання цін на фрукти в грудні, особливо на яблука і виноград. Тим часом вартість імпортних фруктів залишиться високою. Апельсини можуть коштувати до 85 грн за кг, лимони можуть зрости до 65 грн, мандарини можуть досягти 80 грн, а банани, як очікується, коштуватимуть до 60 грн за кіло.

Читайте також:

Коли ціни на продукти кусаються: як накрити новорічний стіл за 1000 гривень

Навіть борщ став не по кишені: ціни на головні продукти зірвалися з ланцюга

Без запасів розоритеся: життєво важливі продукти змусять економити не лише на комуналці