В Україні продовжують діяти воєнний стан і загальна мобілізація. За поточними оцінками, 600 000 чоловіків перебувають у резерві, а 1,5 мільйона вважаються непридатними до військової служби. Однак близько 3,7 мільйона чоловіків віком від 25 років, як і раніше, підлягають мобілізації, як завила нардеп Лариса Білозір.
Серед них деякі покинули країну, а інші перебувають на окупованих територіях. Крім того, близько 1,2 мільйона вже мобілізовано. У сільській місцевості багато сімей, як повідомляється, вживають заходів для захисту молодших синів, часто відправляючи хлопчиків віком від 15 до 17 років за кордон, щоб запобігти їхній потенційній участі у війні.
Ця тенденція особливо поширена в сім'ях, де старші сини вже служать.
«А 3,7 мільйона можна мобілізувати - це після 25 років. А ще хочемо вигребти всю молодь у селах, яких не встигли вивезти. Відомо, що дуже багато матерів вивозять своїх дітей 15-16-17 років. Я не засуджую, бо в когось старший син воює, а молодшого вона вивезла, бо не витримає двох смертей», - каже чиновниця.
Також з'явилися дискусії про зниження призовного віку. Хоча такий крок може зміцнити військову міць і укріпити лінію фронту, він залишається спірною темою. Суспільство загалом виступає проти цієї ідеї, оскільки багато хто воліє захистити своїх родичів від ризиків призову.
Надя Дорофєєва показала Позитива так, як його не бачила навіть дружина: "Я вже не можу співати"
Гороскоп на завтра, 20 травня: злиття Сатурн-Сонце переверне життя знаків Зодіаку
Леся Нікітюк зізналась, що відмовляють ноги: "Напердів мені на 5 тисяч"
Травень дощить, літо гріє: коли нарешті потеплішає в Україні, прогноз погоди від синоптиків
Читайте також:
Мобілізація після Нового року: все серйозно зміниться
Перший крок до мобілізації жінок: Рада приголомшила рішенням – ось це поворот