Пенсії в Україні розраховуються виключно за повноцінні місяці роботи, тобто неповні вони не сприяють підвищенню головних виплат.

Базовий розмір пенсії може збільшитись лише у разі відстрочення виходу на пенсію, як роз'яснив Пенсійний фонд України щодо розрахунку доплат за роботу понад пенсійний вік.

Збільшення пенсійних виплат можливе лише за певних випадків. За кожен повний місяць додаткового страхового стажу, отриманого після досягнення пенсійного віку, пенсія може збільшитись на 1% від мінімальної пенсії за віком людини.

Якщо українець перенесе вихід на пенсію на один рік, то його пенсійні виплати можуть збільшитися на 1%. За два роки відстрочення пенсія може збільшитись на 2%.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за кожний повний рік страхового стажу від 35 років для чоловіків та 30 років для жінок пенсійна виплата за віком збільшується на 1% від розрахованого розміру пенсії.

Пенсіонери

Популярні новини зараз

Як дата народження впливає на стосунки та кохання: цим людям буде сожно побудувати сім'ю

Мобілізація 50+, бронь, відстрочка, заборони та "бусифікація" у 2025: тепер від ТЦК нікому "не втекти"?

Школи "повісили" на дітей нові обов'язки: усі залишатимуться після уроків

Морози -20, снігопади та обледеніння: справжня зимова погода вривається в Україну

Показати ще

Однак це збільшення не може перевищувати 1% від мінімальної пенсії за старістю (еквівалентною прожитковому мінімуму для осіб, які більше не можуть працювати).

Пенсійна надбавка за більший стаж застосовується лише тому випадку, якщо особа вирішує вийти пенсію пізніше встановленого законом пенсійного віку.

Чим довша затримка, тим більше збільшення пенсійних виплат. Цей механізм стимулює людей продовжувати працювати та відкладати вихід на пенсію, щоб отримувати вищі щомісячні виплати.

Читайте також:

Пенсіонерам виплатять по 1000 гривень на картки: приємний січневий бонус до пенсії

Частина пенсіонерів втратять виплати: ПФУ запровадив перевірки – як не залишитись без пенсії

Дві пенсійні виплати одночасно: хто може отримати