В Україні державна допомога на оплату комунальних послуг надається громадянам, які не можуть покрити ці витрати через брак коштів.

При оформленні субсидії враховуються кілька чинників, зокрема склад сім'ї, сукупний дохід, розмір житлоплощі та наявність успадкованого майна.

Звичайне питання пенсіонерів — чи впливає отримання спадщини на їхнє право на субсидію. Один чоловік, який уже володіє квартирою, запитав, чи вплине отримання додаткового майна, що успадковується, на його право на субсидію.

Експерти пояснили, що пенсіонери, які отримують пенсію за старістю і мають у спадок житло, але при цьому мають лише одне житлове приміщення, не втратять права на отримання субсидії. Це правило поширюється на більшість пенсіонерів у такій ситуації.

ПФУ

Однак, це стосується не всіх видів пенсій. Українці, які отримують пенсію з вислуги років, з інвалідності чи з нагоди втрати годувальника, можуть втратити право на субсидію, якщо отримають у спадок майно. Ключовим винятком є ​​випадок, коли майно, що успадковується, не здається в оренду.

Популярні новини зараз

Нові грошові виплати: українці до кінця січня отримають фінансову підтримку

Удача на порозі: на які знаки Зодіаку чекає на тріумф найближчими днями

Профілактика хвороб томатів: ефективні рецепти для городників

Нові правила для українських водіїв: що зміниться з 4 лютого

Показати ще

Для підтвердження права на отримання субсидії пенсіонери повинні надати звіт, що підтверджує їх житлові та матеріальні умови, який складається посадовцем виконавчого органу на запит громадянина.

Це допомагає Пенсійному фонду гарантувати, що майно, що успадковується, не використовується з метою отримання доходу, тим самим зберігаючи права на субсидію.

Читайте також:

Нові пільги на комуналку: тарифи та платіжки стануть не такі страшні, і це не субсидія

Субсидії та пільги залишаться у мріях: українців почнуть масово позбавляти допомоги на оплату комуналки

Масове скасування субсидій та пільг: Пенсійний фонд попередив – тепер усе буде інакше