Згідно з українським мобілізаційним законодавством, чоловіки віком від 18 до 60 років, яким офіційно надано статус інваліда, звільняються від обов'язкової військової служби. Проте особи з інвалідністю можуть добровільно вступити до збройних сил, якщо вони цього захочуть, як повідомляє «УНІАН».
Відстрочки з інвалідності застосовуються до осіб, віднесених до 1, 2 та 3 груп інвалідності, гарантуючи, що обов'язкова мобілізація не є варіантом для цих осіб.
Це становище діє з початку війни, і у 2025 році жодних змін не очікується. Проте особи, які отримали документи про інвалідність після 24 лютого 2022 року, зобов'язані з'явитися до ТЦК та СП для повторного медичного обстеження, щоб підтвердити свій статус.
Хоча наприкінці 2024 року висловлювалися припущення щодо скасування відстрочки для осіб із 3 групою інвалідності, таке рішення ухвалено не було. У результаті мобілізація осіб із будь-якою визнаною групою інвалідності залишається забороненою.
Проте, українці з обмеженими можливостями можуть добровільно вступити на військову службу за контрактом. Для цього їм необхідно пройти військово-лікарську комісію з метою оцінки придатності до служби та отримати схвалення.
Подарунки, сварки та талант Полякової: як Оля витрачає гроші чоловіка і чому вони мало не розлучилися
Як отримати врожай огірків, щоб сусіди втрачали спокій та сон, цей найбільший секрет городників
Йод, нашатир і іржаві цвяхи: секрети полуниці розміром з кулак від дачників-профі
Не сій на біду: два дні у квітні, коли навіть кактус не зійде
Читайте також:
Нові податки, пенсії, надбавки до виплат, мобілізація та платні послуги: що зміниться з 1 січня
Мобілізація змінює правила: що буде після Нового року
Мобілізація з 1 січня 2025 року і масові повістки ТЦК: кому готуватися і чи знизять призовний вік